Kıbrıs Şehitleri Caddesi No 98/3 Alsancak/İZMİR
trende

Ağaçören Oto Kurtarıcı

30.12.2019
2.289
Ağaçören Oto Kurtarıcı

Ağaçören Nerededir? Nereye Bağlıdır?

Ağaçören ilçesi, Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi sınırları içinde yer alan Aksaray iline bağlıdır. Anadolu coğrafyasının iç kısımlarında yer alan Ağaçören’de tipik karasal iklim hüküm sürmektedir. Yazları kurak ve sıcak geçen günler kış aylarında ise soğuk ve yağışlıdır. Aksaray merkezden otobüs ya da dolmuşla ulaşabileceğiniz bu ilçede Ağaçören araç kiralama hizmeti veren yerlerle temasa geçip geziniz ve tatiliniz için çok daha konforlu ve rahat bir planlama yapabilirsiniz. Bu sayede bu tarihi bölgeyi hem daha ekonomik hem de zamandan tasarruf ederek gezmiş ve görmüş olursunuz. Ayrıca Ağaçören oto kurtarıcı hizmetleri sayesinde olası yolda kalma sorununun üstesinden de rahatlıkla gelebilirsiniz.

Ağaçören güneyinde Aksaray merkez, doğusunda Ortaköy ilçesi ve kuzeyinde Sarıyahşi ilçeleriyle birlikte batı kısmında ise Şereflikoçhisar ilçesiyle komşudur.

Ağaçören Geçmişi Ve Tarihi Yapısı

Ağaçören ilçesinin de tarihi bulunduğu Anadolu coğrafyası üzerinde çok eski çağlara kadar gitmektedir. Anadolu’da hüküm süren Hitit Medeniyetine de yerleşim yeri olarak hizmet vermiş olan bu ilçe bu açılardan da tarihi birçok noktaya ve geçmiş uygarlıkların bıraktıkları izlere sahiptir. Tam olarak göç yolları üzerinde ki bölgeye de yakın olması sebebiyle tarih içinde çok farklı kavimlerin uğrak yeri olmuştur. Ağaçören araba kiralama noktalarından başlayacağınız gezinizde mutlaka bu tarihi yapıya da yerinde tanıklık etmelisiniz. Doğal güzellileri ile harmanlanmış olan bu tarihi yapı sizlerin de çok fazla hoşuna gidecek ve unutamayacağınız gezi turlarınızdan biri olarak hafızanızdaki yerini alacaktır. Elbette ki Ağaçören oto çekici hizmetlerinin bu ilçede de nitelikli bir şekilde sunulması beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

Ağaçören’de Gezilecek Yerler

Ağaçören gezilecek yerler ve gezi durakları bakımından da tipik Anadolu kültür ve medeniyetini yerinde gözlemleyebileceğiniz bir yerleşim yeridir. Tarihi geçmişinden günümüze gelen havası ve eşsiz güzellikleri ile doğayla iç içe kalabileceğiniz bir ortamdır. Seyahatinizi planlarken Aksaray Ağaçören araç kiralama imkânları hakkında da araştırma yapmanız sizler için oldukça faydalı olabilir. Bununla birlikte Ağaçören yol yardım hizmetlerini uluslar arası kalite standartlarında sunulduğu bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır.

Cazip fiyat ve ürün seçenekleriyle geziniz hem daha geçer hem de konforunuz üst sınırda kalmış olur. Bu tarihi ilçe bu özellikleri dışında halkının misafirperverliği ve sıcakkanlılığıyla da gezilip görülmesi gereken bölgeler içine girmektedir. Hem doğal güzellikleri hem tabiat alanları hem de diğer özellikleriyle bu küçük ve şirin ilçeyi de mutlaka turunuz içine dâhil etmenizi öneririz.

Tarihi Taşkale Ören Yeri Nerededir?

MÖ. 3. Yüz yıla kadar uzanan geçmişiyle bu ilçe sınırları içinde yer alan Taşkale Ören Yeri tam anlamıyla bir canlı ve açık hava tarih müzesidir. Ören yeri, Ağaçören ilçesi Taşkale mevkiinde bulunmaktadır. Ve 2012 yılında bu alan 1. derece it alanı olarak ilan edilip tescillenmiş ve koruma altına alınmıştır. Aksaray oto kiralama firmalarından kiralayacağınız araçla siz ve aileniz bu tarihi yeri çok daha rahat gezip görebilirsiniz. Anadolu’nun her noktasında olduğu gibi bu bölgede de tarihi atmosferin içine girip anı yaşamanın mutluluğunu elde edebilirsiniz. Hem güzel zaman geçirip hem de unutulmaz anılarda biriktirebilirsiniz. Elbette ki Aksaray oto kurtarıcı hizmetlerinin bölgede sorunsuz bir şekilde sunuluyor olması; beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir.

Camili Göleti Nerededir?

Ağaçören güzel doğası ile de göze çarpan bir ilçe olarak öne çıkmaktadır. İnsanlar kalabalık ve büyük şehirlerde betonların arasında yaşamlarını sürdürdükleri için yeşile, temize havaya, ağaca ve tabiata her daim bir özlem duymaktalar. İşte bu nokta da Ağaçören ilçesi sınırları içinde bulunan Camili köyünde ki bu şirin Camili Göleti de tam olarak doğayla baş başa kalabileceğiniz bir mesire yeridir. Ailenizle ve sevdiklerinizle birlikte Ağaçören rent a car servislerinden kendinize en uygun aracı seçip başladığınız gezi programınız içinde harika ve huzurlu anlar yaşamanız için uğramanız ve mutlaka zaman geçirmeniz gereken bir yerdir.

Karadam Tümülüsü Nerededir?

Çok eski zamanlara kadar uzanan varlığı ile Karadam Tümülüsü Ağaçören ilçesi Kederli köyü Karadam mevkiinde yer almaktadır. Ağaçören kiralık araç ve tur rehberliği hizmeti veren organizasyonlar eşliğinde bu yapıyı yerinde görebilirsiniz. Yine Karadam Tümülüsü de 1. derece sit alanı olarak ilan edilip bölge tümüyle koruma altına alınmıştır.

Ağaçören Geçim Kaynakları Nelerdir?

Ağaçören ilçesinin ekonomisi de genel anlam da tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Bu yerde yaşayan insanların bir kısmı arazilerinde tarım ile uğraşırken bir diğer kısım ise hayvancılık faaliyetleriyle de ilgilenmektedir. Yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetleri de bu şekilde geçim kaynaklarının temelini oluşturmaktadır.

Ağaçören’de Ne yenir?

Ağaçören ilçesi bağlı olduğu il ve konumlanmış olduğu coğrafyaya ait birçok yöresel lezzetti içinde barındırmaktadır. Ağaçören oto kiralama firmalarından kiraladığınız araçla yaptığınız geziniz sonrasında sıra bu eşsiz yemekleri tatmaya gelecektir. Anadolu sofrasının lezzetli yemek seçenekleri ile tanışıp lezzetli zamanlar geçirebilirsiniz. Yöreye özgü birkaç yemek olarak ise, Sıkma, Ayva Dolması, Dolaz ve Paparayı sayabiliriz.

Ağaçören Gezi Turu Nasıl Planlanabilir?

Ağaçören ilçesine ve bulunduğu bölgeye yapacağınız gezi turunuz için yine farklı seçenekleriniz bulunmaktadır. Ağaçören ucuz araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. İsterseniz kalabalık bir grupla hareket ediyorsanız ise Ağaçören kurumsal araç kiralama opsiyonları ile turunuzu planlayabilir ve rahat bir gezi turu gerçekleştirebilirsiniz. Bütün bu bilgiler ışığında Aksaray Ağaçören oto kurtarıcı hizmetleri bakımından da iddialı bir ilçe olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Aksaray Oto Çekici başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Yolda Kaldıysanız Hemen Arayın!
WhatsApp Acil Durumlarda Konum Atınız.